kurumsal

eku hakkında

DÜNYA OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE İMZAMIZ VAR.

60 yıla varan tecrübemizle, 7 kıtada 55’ten fazla ülkeye ve dünyanın önde gelen markalarına fren kampanası ve fren diski üretiyoruz. Alanında Türkiye’nin en büyüğü ve Avrupa’nın zirvesinde olmakla yetinmeyip ‘’dünyanın en büyüğü’’ olmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Bunun için de en iyi bildiğimiz işi yapıyor, attığımız her adımda daha da büyüyoruz.

TARİHÇEMİZ

1962

1967

1987

2007

2013

2014

2016

2016

2017

2018

1962 yılında Sayın Rahmi KÜÇÜK tarafından ağır ticari araç kampana üretimi için Karabük’ de kuruldu.

1967 yılında Kartal, İstanbul’da bulunan üretim tesisine taşındı.

1987 yılında Avrupa’ya ilk ihracat yapıldı

2007 yılında Kocaeli’nde bulunan yıllık 1.000.000 adet üretim kapasitesine sahip yeni tesisine taşındı. Yıllık üretimini 80.000 ton döküm kapasitesine çııkardı.

2013 Yılında Arge departmanı kuruldu.

2014 yılında Force By EKU markasıyla ağır ticari araçlar için kampana ve disk balata satışı başladı.

2016 yılı Ocak Ayı itibariyle Turquality Marka Destek programına dahil edildi.

Duroline ve ICER Brakes SA markalarının ağır ticari araç grubunda Türkiye distribütörlüğünü aldı.

2017 yılında Force By EKU markasıyla fren körüğü, fren ayar kolu, süspanyon burcu ürünleri ticari ürün gamına eklendi.

2018 yılında yatırımlar yaparak sürekli gelişim faaliyetleri devam etmektedir.

Vizyonumuz, Misyonumuz, Değerlerimiz

ViZYONUMUZ

Sürdürelebilir büyüme ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın zirvesinde kalmak.

MİSYONUMUZ

KALİTEYİ KORUMAK

En yeni teknolojiyle, kalitede öncü olmak.

MÜŞTERİYİ ANLAMAK

Zamanında teslimat ilkesiyle müşterinin her zaman yanında olmak.

ÇEVREYE SAHİP ÇIKMAK

Doğaya olan sorumluluğumuzun bilinciyle düşük enerji tüketimi ve düşük emisyon için çalışmak.

DEĞERLERİMİZ

Bizi var eden değerlerin bizi geleceğe taşıyacak en büyük güç olduğunu biliyoruz.

İNSAN ODAKLIYIZ

Bizim için her çalışan eşit, her fikir değerlidir.

MÜŞTERİ ODAKLIYIZ

Bizim için müşteri memnuniyeti gelişmek için en büyük motivasyondur.

ÇEVRE ODAKLIYIZ

Bizim için çevre bilinci bir zorunluluk değil sorumluluktur.
X

Gizlilik Sözleşmesi

Bu gizlilik politikası ile EKU internet sitesi www.eku.com.tr üzerinden kullanıcıların eku.com.tr’de bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir. Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır

www.eku.com.tr kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

www.eku.com.tr, kişisel bilgilerin ve www.eku.com.tr kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. www.eku.com.tr bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, www.eku.com.tr tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, www.eku.com.tr’nin bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, www.eku.com.tr haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler www.eku.com.tr tarafından da güncellenebilecektir.

www.eku.com.tr, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve Grup Şirketleri ile iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi www.eku.com.tr tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla www.eku.com.tr, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

www.eku.com.tr internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, www.eku.com.tr gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.